Homokfúvás oxidációs beágyazott festék alumínium jel
A szitanyomás, a homokfúvás, az oxidáció és a beágyazott festékes jelzéstechnológia hagyományos jelkészítési eljárás. Ez a fajta termék ezüstfehér külsővel,nagy felületi keménységgel és jó kopásállósággal rendelkezik. A folyamat menete a következő:
Szitanyomó lemezek gyártása/vágás és préselőkezelés → szitanyomás → korrózió → lyukasztás → eltávolítása anti-korróziós réteg → fényes szalag gyártása → homokfúvás → kémiai polírozás → eloxálás → tömítés → beágyazó festék → lyukasztás → késztermék
① Előfeldolgozás
a. Nyomtatási anyagok: Az alumínium anyagokat általában a félkemény ipari tiszta alumíniumból választják ki, mint például az L1Y és az L2Y2.
b. Alumíniumlemezek előkezelése: mechanikus polírozással (vagy csiszolás polírozógéppel, majd ecsetelés polírozógéppel) és lúgos zsírtalanítás.
Az alumíniumlemez zsírtalanítása után mossa le folyó vízben, és tárolja tiszta víztartályban a fényérzékeny ragasztó felhordásához. Néha annak biztosítása érdekében, hogy a fényérzékeny ragasztó jól tapadjon az alumíniumlemezhez, vízes ecsettel kell kalcium-karbonát porba mártani. (másnéven dupla légypor vagy régi por) zsírtalanítás után kézzel vagy gépi kefével tisztítsa meg az alumíniumlemezt, majd tisztítsa meg későbbi használatra. Miután elő-kezelés során az alumíniumlemezt behelyezzük az állványba, és megszárítjuk anyomtatáshoz.
② Fotokémiai táblakészítés. A jelzések céljára szolgáló fotokémiai lemezkészítés azt a folyamatot jelenti, amelyben az ultraibolya fény áthalad anegatív film képén és szövegén, és fotokémiai reakciót vált ki a fényérzékeny ragasztófóliával bevont alumíniumlemez felületén. Előhívás és filmrögzítő kezelés után korrózió-ellenálló filmmintázat alakul ki.
A fényképészeti ragasztó általában filmből áll-képzőszerek, például csontragasztó, zselatin, rovarragasztó, fehérje, polivinil-alkohol stb., amelyeket felforralnak és oldószerként vízzel vagy etanollal dolgoznak fel. Ezután megfelelő mennyiségű fényérzékenyítő ammónium-dikromátot adunk hozzá, és szükség eseténnémi ammóniás vizet,nátrium-dodecil-benzolszulfonátot, dimetil-szulfoxidot és egyéb adalékanyagokat.
A polivinil-alkohol fényérzékeny ragasztót grafikák és szövegek korrózióvédelmére használják.
Az elkészített fényérzékeny ragasztót egyenletesen hordják fel az alumíniumlemez felületére olyan módszerekkel, mint a szórással, mártással, szórással vagy hengerléssel. Infravörös fény alatti melegítés és szárítás után a fóliával szendvicsre helyezzük és lemezszárító gépre helyezzük. Expozíció után magas-nagynyomású higanylámpák, csákánylámpák, xenonlámpák, jódgalliumlámpák, szénlámpák vagy speciális ultraibolya fényforrások, a ragasztófólianem exponált részét vízzel leöblítik, majd körülbelül 5nm-es oldatba merítik. ° C metilibolya víz a fejlesztéshez (a fehérje fényérzékeny ragasztót tekercsfestékes módszerrel fejlesztették ki). Néhányat kémiailag is rögzíthetünk meghatározott kémiai oldatokban, és végül állandó hőmérsékletű dobozba helyezhetjük~ 2 Celsius fok körüli állandó hőmérsékleten addig sütjük, amíg a deszka felülete megbarnul. A megfelelő javítások után vigyen fel rovarragasztót vagy vörös port (gyanta, vas-oxid és zsírsavak keveréke) hátulra. Száradás után korrodálódik.
Napjainkban a fotokémiai lemezgyártás közvetlenül is alkalmazhatja a vizet-oldható fotoreziszt száraz fólia előkezelt alumínium lemez felületére filmragasztó gép segítségével. UV expozíció után 1-ben fejleszthető-2gbNa2CO3 vizes oldat, előhívás után alaposan megtisztított és szárított, majd korrodált.